Murat Mermer - Mermer, Marble
info@muratmermer.com.tr
+90 216 398 74 03 / +90 216 592 98 34

Hakkımızda

Hakkımızda

HakkımızdaTarihçe

MURAT MERMER SANAYİ VE TİC. LTD. ŞTİ., 1994 yılında İstanbul Sultanbeyli’nde mermer ve madencilik alanında hizmet vermek üzere kurulmuştur. 60 kişilik imalat ekibi, uzman danışmanları ve 150 kişilik montaj çalışanı ile doğal taş sektöründe yoluna başarıyla devam etmektedir. Geçen sürede firma imajını ve kimliğini koruyarak ileriye dönük adımlarla hedeflerini her geçen gün geliştiren, çalışanlarının gücünün ve öneminin farkında olan öncü bir firmadır.

 

MURAT MERMER, 2.000 metrekare kapalı ve 8.500 metrekare açık alana sahiptir. Kurulduğu günden itibaren ürün kalitesini ve müşteri memnuniyetini kendine ilke edinmiş, sektördeki gelişmeleri yakından takip etmiştir. Ağırlıklı olarak İtalyan teknolojisini kullanan MURAT MERMER; İtalya, İspanya, Hindistan ve Afrika ülkelerinden ithal ettiği ürünlerle yurt içi piyasada mekanların taş giysisi uzmanıdır.

 

MURAT MERMER, işletmeye yakın zamanda başlamayı hedeflediği dünyada benzeri olmayan yeşil-kahve tonlu taşı “Oliver Line” ocağı ile yüzde 90’ı ABD’ye, geri kalanı da Yunanistan, Brezilya, Arjantin, Kanada, İngiltere, Fransa, Hollanda, Belçika, Güney Afrika, Suriye, İsrail, İtalya ve İspanya’ya ihraç etmeyi planlamaktadır. Sektördeki gelişmeleri yakından takip ederek; yurt içinde ve yurt dışında doğal taş sektörü ile ilgili fuarlarda Türkiye’yi ve Türk mermerini tanıtmaktadır.

 

MURAT MERMER, öncelikle granit, mermer ve onxy olmak üzere, inşaat ve dekorasyon işlerinde kullanılan tüm doğal taşları uygulamakta ve uluslararası ticaretini yapmak suretiyle sektörde depoculuk alanında ismini duyurmaktadır.

 

MURAT MERMER, 2018 yılı için planlanmış olduğu “teknoloji yenileme yatırımları”nı 2017 yılı son çeyreği ile 2018 yılı ilk çeyreği arasında tamamlamıştır. Yeni aldığı water-jet (su-jeti) makinasıyla sanatsal projeler de adını duyurmaya başlamıştır. Su jeti ile özel kesim yapan, birçok makineyi yeni yatırımları ile portföyüne almıştır ve bu sayede dekoratif kesimler, kolon dairesel kesim gibi pek çok ürünü doğal taş ile yapabilme kabiliyetine ulaşmıştır.

 

MURAT MERMER, 210’i aşkın çalışanına yönelik sosyo-kültürel aktiviteleri ve sürekli eğitimleri ile ‘takım ruhu’nu geliştirme yönünde çalışmalar yapmaktadır. Günümüzün en konuşulan ve uygulanan yönetim modellerinden biri olan ISO 9001:2000, Çevre 14001 belgesini alma sürecine girmiştir. Kısa bir süre içinde sektörde bu belgeye sahip sayılı firmalardan biri olacaktır. Dünyanın seçkin ülkelerinin standartlarını yakalamak, Avrupa standartlarında işletmeye sahip olmak için gerekli altyapı çalışmalarına başlamış ve bu çalışmaları belgelendirme projelerine hız vermiştir.

 

1994 yılından bu yana “MURAT MERMER” ismi, tescil belgesi ile de hukuken markalaşmıştır.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin